Ana Sayfa / Haberler / Küresünniler Düşünce Platformu’ndan Erken Seçim Açıklaması
Küresünniler Düşünce Platformu’ndan Erken Seçim Açıklaması

Küresünniler Düşünce Platformu’ndan Erken Seçim Açıklaması

Küresünniler Düşünce Platformu 1 Kasım erken genel seçim öncesi bir açıklama yaptı.

Van ve çevresinde yaşayan ve nüfusu 150 bini bulan Küresünni toplumu olarak, bölgemizde acilen barış ve huzur ortamının sağlanmasını, kardeşliği pekiştirecek adımların atılmasını, sorumluluk sahibi olan herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini istiyoruz.
Yaşanan kargaşa ortamı, bu bölgede geleceğini sağlıklı görmeyen sermeye sahiplerinin göçüne yol açmaktadır. Bu durum bölgemizin geleceğini tehdit etmektedir. Bölgede yaşayan Küresünni toplumu olarak tarafları sağduyuya ve geleceğimizi karartmamaya çağırıyoruz.
Küresünni toplumu, bugüne kadar barıştan, kardeşlikten yana olmuş ve bundan sonra da böyle olacaktır. Barış ve huzurun gelmesi için kime ne sorumluluk düşüyorsa elinden geleni yapmak gibi bir sorunlulukları vardır. Halkın da beklentisi bu yöndedir.
Değerli basın mensupları, 7 Haziran’da ailemizin yok sayılmasının ardından tüm kesimlere verdiğimiz birliktelik görüntüsü bugün itibariyle de devam etmektedir. gelinen noktada bizim Van genelinde yapmış olduğumuz ve van listelerinin etkisiz ve toplumun beklentilerinden çok uzak olduğu beyanlarımız, 7 Haziran sonrası tescillenmiştir.
Bu süreç dönüp dolaşıp aynı noktaya gelmiştir. Ak Parti Genel Merkezi ve Teşkilatlarının önüne şimdi bir fırsat daha gelmiş durumdadır. Bizim taleplerimiz fevri ve menfi olmayıp; tamamen katkı sunucu ve halkın taleplerini baz alan yapıcı eleştiriler olmuştur. oluşturulacak olan listelerde Van genelini kapsayıcı toplumda kabul gören ve halkın talepleri doğrultusunda olması temel talebimizdir. Bizler ailece sadece kendi ailemizin listede olmasından ziyade; liste genelinin bir bütünlük sağlaması mantıklı hareket edilmesi yönündedir. Bizim ailemizden platformumuzla hareket eden ve halkımızın da yanında olan aday adaylarımızın seçilebilecek pozisyonda yer almaları haklı ve temel talebimizdir. Altını çizerek vurgulamak gerekir ki ahde vefanın bugün artık yerini bulması gerekir. bu serzenişlerimiz asla bir şantaj olarak algılanmamalı. ülkemizin ve ilimizin de yapıcı unsurlara bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır.
Küresünni düşünce platformu olarak, yanımızda yer alan, halkımızın birlik ve beraberliğini devam ettiren Milletvekili Aday Adaylarımızı desteklemeyi sürdüreceğiz.
Ailemizin birlik ve beraberliğinin tesisi, geleceğinin sağlıklı zemine oturması için çabalarımız aralıksız devam edecektir. Denildi.

www.vanhaber65.com

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin