Ana Sayfa / Haberler / Güncel / Van’da Patlama: 2 Şehit 1 Yaralı
Van’da Patlama: 2 Şehit 1 Yaralı

Van’da Patlama: 2 Şehit 1 Yaralı

Van’da Patlama: 2 Şehit 1 Yaralı

Van’da, PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen ve imha edilmeye çalışılan patlayıcı polisin elinde inflak etti. Meydana gelen patlamada 2 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru da yaralandı.

Olay, saat 09.30 sıralarında merkez İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Karlıova sokakta meydana geldi. Yola patlayıcı döşendiği ihbarını alan polis, bölgede geniş güvenlik önlemi alarak olay yerine bomba imha uzmanları sevk edildi. Yapılan inceleme ve güvenlik önlemlerini ardından bomba imha edilmek istenirken, patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada, 2 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

Yaşanan olayın ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Patlamanın yaşandığı sokak ve çevresine giriş ve çıkışlar yasaklanırken, bölgede ise hava destekli operasyon başlatıldı.

 Şehitlerin Kimlikleri Açıklandı 

Van’da PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıyı imha ederken meydana gelen patlamada şehit olan polis memurlarının kimlikleri belirlendi.

Şehitlerin bomba uzmanı Ferhat Arslan ve Ahmet Çam olduğu açıklandı. Vanlı olan Ferhat Arslan ile Ankara nüfusuna kayıtlı Ahmet Çam’ın çok iyi iki arkadaş oldukları ve emniyet teşkilatında ’ayrılmaz ikili’ olarak adlandırıldıkları belirtildi.


Van
’ın İpekyolu ilçesinde meydana gelen patlamada şehit olan Ferhat Arslan’ın baba ocağında yas hakim. İlçenin Karşıyaka mahallesindeki patlamada şehit olan polis memuru Ferhat Arslan’ın baba ocağının bulunduğu Abdurrahman Gazi mahallesi Sevban Sokağına Türk bayrağı asıldı.
 

Evin önüne de Türk bayrakları asılırken, evli ve 4 çocuk babası polisin yakınları aileyi yalnız bırakmadı. Gözyaşlarına hakim olamayan şehit Arslan’ın Muhammed ismindeki oğlu ise yakınları tarafından teselli edildi.

DSC_5694

www.gazetevatan.com

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin