Ana Sayfa / Haberler / Güncel / Van’da Teröre Tepki Yürüyüşü Düzenlendi
Van’da Teröre Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

Van’da Teröre Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

Van’da Teröre Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

İstanbul Beşiktaş ve Kayseri’de, polise ve askerlere yönelik bomba yüklü araçlarla yapılan terör saldırıları, Van’da binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi. Yürüyüşte metrelerce uzunluğunda Türk bayrağı açarak yürüyenler, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.
Aralarında bazı siyasi partiler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bulunduğu “Teröre hayır platformu” tarafından organize edilen yürüyüş Soydan Kavşağı’nda başladı. Soğuk havaya rağmen yürüyüşe aralarında Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Tuşba İlçe Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Ellerinde Türk Bayrağı bulunan kalabalık sık sık tekbir getirerek, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Polise, askere uzanan eller kırılsın’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Geniş güvenlik önlemleri altında İkinisan Polisevi’nin önüne gelen kalabalık burada imam Salih Tanrıtanır’ın okuduğu Kuran’ı Kerim’i dinledi.
TERÖR ÖRGÜTLERİ AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK
Platform adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamayacağını ve birlik ve beraberliği bozamayacaklarını söyledi. Ayşin, “15 Temmuz gecesi vatan sevgisini en üst seviyede gösteren miletimizin bu bilincini zaafa uğratmak, toplumsal kırılganlık meydana getirmek hedefi ile yapılan bu insanlık dışı saldırıları yine milletimiz büyük bir kararlılık ve basiretle bertaraf edecektir. Van halkı olarak ülkemizde kardeşliğin, birlik ve beraberliğin kazanacağını tekrarlıyor, terör örgütlerinin kalleşçe saldırılarını kınıyoruz” dedi.
Yürüyüş, İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın şehitlere dua okumasıyla son buldu.

Osman BEKLEYEN- Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA)

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin