Ana Sayfa / Dernek / Dergi / Dergimizin Amacı
Dergimizin Amacı

Dergimizin Amacı

1. Bu dernek ne işlerle meşgul olacak?

-Şu an  ilimizde yasal olarak kurulmuş 486 dernek bulunmakta fakat bunların sadece birkaç tanesi faal haldedir. Derneğimizde bu faal dernekler arasında bulunmaktadır. Bu derneklerin tüzükleri vardır. Bizim tüzüğümüzde belirdiğimiz gibi sivil toplum faaliyetlerinin geliştirilmesi, unutulmaya yüz tutmuş örf adet, gelenek ve göreneklerimizin canlandırılması, insanlarımızın hassas olduğu konuların daha sağlıklı düzeye getirilmesi (kan bağışı, taziye, düğün) eğitime muhtaç çocuklarımıza elimizden geldiği ölçüde destek sağlamak, tarım ve hayvancılık ile ilgili halkın bilinçlendirilmesi çalışmaları peyder pey  desteklemek, insanlarımız arasında ilişkilerin geliştirilmesi ve eğitim alnında faaliyetlerimiz sürdüreceğiz.

2. Derneğin gelirleri nereden temin edilecek?

-Tüzüğümüzde üye aidatlar belirlenmiştir. Üye olanlardan alınan aidatlar ve faaliyetlerden elde edilen gelirlerle yapacaklarımızı düzenleyeceğiz bunlara derneğimize yapılan bağışları da ekleyebiliriz.

3. Elde edilen gelirleri nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz?

-Şu an bir büro da sizlere hizmet veriyoruz. Buranın kira ve çeşitli giderleri bulunmaktadır. Giderler buralardan karşılanacak, kalan meblağlar da banka hesabımızda müdafaa edilip yapacağımız faaliyetler arasında bulunan eğitim, taziye, sosyal faaliyetleri sürdürmek hayırsever insanlarımızın da desteklerini alarak yoksul insanlarımızın belirleyip bunlara yardım eli uzatmak ve insanlarımızdan gelen farklı önerileri de dikkate alarak bunlarla ilgili çalışmaları yapmayı planlıyoruz.

4. Dernekte gelir gider takibi nasıl olacak?

– Yönetimimizce belirlediğimiz bu konuda çalışmaları sürdürecek arkadaşlarımız var gelir gider makbuzlarımız bu işin şeffafiyetini artıracak bunun yanında konuyla ilgili gelir gider defterimiz mevcuttur arkadaşlarımızın bu çalışmaları çok hassasiyetle yürüteceklerine inanıyoruz.

5. Bu dönem içerisinde yapacağınız faaliyetleriniz olacak mı?

– Toplu SMS sistemiyle ihtiyaç olması durumunda halkımıza kan bağışı bildirisi ve taziye gibi haberleri bildiriyoruz. Önümüzde ki aylarda içerisinde festival ve şenliklerle halkımıza iyi faaliyetler sunma hedefindeyiz. Yılın belirli aylarında bu faaliyetleri geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.

Bize bu çalışmalarda sonuna kadar inanan güvenene sevgili arkadaşlarımıza aramızda bulunmak isteyip de fakat yüreklerinin bizimle beraber olduğuna inandığımız halkımıza, bize maddi manevi desteklerini esirgemeyen sevgili esnaf ağabeylerimize çalışmalarımız doğruluğuna şeffaflığına kanaat getiren üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Yönetim Kurulu

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin