Ana Sayfa / Haberler / Güncel / Hepimiz Küresünniyiz
Hepimiz Küresünniyiz

Hepimiz Küresünniyiz

AK Parti’den Basına Acıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi Van İl Başkanı Abdullah Aras, Van’da aday gösterdikleri milletvekillerini yaptığı bir basın açıklamasıyla değerlendirdi. İl Başkanı Aras, adaylarının hepsinin üniversite mezunu olduklarının altını çizerek gösterilen listenin çok başarılı bir liste olduğunu ve adayların hepsinin birbirinden vasıflı insanlar olduklarını söyledi.

12 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde ‘AK Parti’nin bu adayını olumsuz buluyorum ve bu nedenle sandığa gitmeyeceğim’ diyeceği hiç kimse bulunmamaktadır. Adaylarımız arasında siyasi yasaklı ve hapishanelerde bulunan kimse yoktur.

8 adayımızın hepsi demokrasiyi benimsemiş adaylardır. Biz Van AK Parti İl Başkanlığı olarak listenin hazırlanmasında hiçbir müdahalemizin olmadığını belirtmek istiyoruz. Liste tamamen genel merkezimizin tespitleri ve temayül yoklamalarının sonucu olarak hazırlanmıştır. Biz de hazırlanan bu listeyi çok olumlu biliyoruz ve başarılı olacağına inanıyoruz. 13 Haziran’da Van’da çok büyük başarı elde edeceğiz.

Van İl Başkanlığımıza, adaylık için 142 müracaat oldu. Bu isimlerden ancak 8 tanesi listeye girebildi. Bizi tercih ederek müracaat eden tüm isimlere teşekkür ederim. İl başkanı olarak hepsini tek tek aradım ve teşekkür ettim. Hafif kırgınlıklar olsa da partimize yönelik bir küskünlük ve ayrılma söz konusu değildir. Aday gösterilmeyen isimler beni arayarak partinin seçim çalışmalarında yanımızda olduklarını bildirdiler” dedi.

“Hepimiz Burukiyiz, hepimiz Ertoşiyiz, hepimiz Kürhesiniyiz”

Partilerinin etnik veya din endeksli siyaset yapmadığını belirten Aras, Van’da gösterdikleri adayların da etnik, dinsel veya aşiret kimliklerine bakılmaksızın belirlendiğini belirterek şöyle konuştu; “Aday listelerine bakıldığı zaman büyük bir ahenk vardır. Bu dönemde Özalp ve çevresinde Zahir Soğanda aday olarak gösterildi. Zahir bey oradaki potansiyeli partimize kazandıracaktır. Biz Van’da hepimiz bu bölgenin unsuruyuz. Bölgeyi etnik yapılara bölmek doğru değil. Birbirimizi sahiplenmek durumundayız.

Hepimiz Burukiyiz, hepimiz Ertoşiyiz, Kürhesiniyiz. Bu nedenle bir oy kaybımız olmayacaktır. Listeler belirlenirken başbakanımız da büyük ve ciddi bir kamuoyu yoklaması yaptı. Bizden habersiz olarak görevliler gelerek burada görüşmeler yaptılar ve bunu rapor haline getirdiler. Liste bazı kesimlere göre olumsuz olabilir. Ama listemizin erdemli ve vasıflı isimlerden oluştuğuna samimiyetimizle inanıyoruz. Bu liste ile daha büyük başarı elde edeceğimize inşallah eminiz.” diye konuştu.”

www.merkurhaber.com

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin