Ana Sayfa / Siyaset / Milletvekillerimiz / MHP Van’da 2. Parti
MHP Van’da 2. Parti

MHP Van’da 2. Parti

Van’da ikinci parti olduklarını iddia eden Kaçmaz, “Bugün Van’da da biz ikinci parti durumundayız ve her geçen gün hızlı bir şekilde yüzdelerimiz artıyor. Bazı taraflı kişiler o yüzdelerimizi aşağıya çekmeye çalışsa da halkımız bunları yukarıya doğru çekecek” şeklinde konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van Milletvekili 1.sıra adayı Mustafa Kaçmaz Van halkını çok sevdiğini söyleyerek, “Ben her zaman halkı kucaklamayı seviyorum. Zaten halkı sevmeyen adam bu halkın hizmetlerine talip olamaz” dedi.
1973 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun olduğunu anlatan ve belediyede kısa bir süreliğine Fen İşlerinde mühendis, ardından da kısa bir süreliğine Fen İşleri Müdürlük görevini yaptığını anlatan Kaçmaz, daha sonra Devlet Su İşleri 171 merkez şube müdürü olarak 17 yıl süre ile görevi yaptığını söyledi.
Kendi görevleri esnasında Van için büyük hizmetler gerçekleştirdiğini söyleyen Kaçmaz, Koçköprü, Zernek ve Sarı Mehmet barajlarının proje ve bitimine kadar büyük emek sarf ettiğini belirtti.
1991 yılında Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’in davetiyle Doğru Yol Partisi’nde aday olduğunu söyleyen Mustafa Kaçmaz, halkın büyük teveccühüyle milletvekili seçildiğini anlattı.
O dönem miting meydanında Van halkına Yüksek İhtisas Hastanesi ve Araştırma Hastanesi’ni kazandıracağı sözünü verdiğini söyleyen Kaçmaz, söz konusu sözlerini yerine getirdiğini anlattı. Kaçmaz, OSB’nin kuruluşunda da emekleri olduğunu söyleyerek, “Ayrıca Van’ımızın Organize Sanayinin Devlet Planlama Teşkilatı’ndan çıkarılışını sağladık. Yani Van’ımıza birçok hizmet yaptık. Sonuç olarak kendimize hiçbir şey istemedik. Her zaman halkımıza hizmet ettik ve hiçbir zaman ne devlet hakkı nede kul hakkı yemedim. Seçim çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Halkımızın bize çok büyük teveccühü var ve geçmişte yapılanı unutmuyor. Karınca kararınca az da bir katkımız olsa o katkıyı da unutmuyor. Var gücümle halka hizmet etmeye çalıştım. Çünkü halkın verdiği yetki çok büyüktür. Milletvekili olmak çok büyük bir sorumluluk ister. Biz halkın verdiği yetkiyi mümkün mertebe halka hizmet olarak dönüştürmeye çalıştık. Hani bir söz vardır ‘halka hizmet hakka hizmettir’ biz bu slogan ile yolla çıktık” dedi.
“MHP baraj altında kalmaz”
MHP’nin baraj altında kalacağı söylentilerinin gerçeğe yansıtmadığını söyleyen Kaçmaz, “Bazı insanlar olumlu, olumsuz konuşmalarda bulunuyor. Ben bunların bazılarını ciddiye almıyorum. Efendim diyorlar ‘MHP baraj altında kalacak’. Bunu genelde sevmeyenler, istemeyenler konuşuyor. Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ak Parti’nin kendi yapmış olduğu anketleri ben bizzat Ankara’da takip ediyorum. MHP’nin %18’lere çıktığını Ak Parti’nin kendi yaptığı anketler bile ortaya koyuyor. Bunu kimse inkâr edemez. Yani bu söylemlerle, sözlerle 3-5 vatandaşın verdiği konuşmalarıyla halkımızın midesini bulandırmaya, halkımızın o güzel hevesini kırmaya kimsenin hakkı yoktur. Bugün Van’da da biz ikinci parti durumundayız ve her geçen gün hızlı bir şekilde yüzdelerimiz artıyor. Bazı taraflı kişiler o yüzdelerimizi aşağıya çekmeye çalışsa da halkımız bunları yukarıya doğru çekecek. Onların teveccühleriyle, sevgileriyle, bize olan yaklaşımıyla ve ayrıca şahsıma olan sevgileriyle her geçen gün puanlarımız, yüzdelerimiz artıyor ve devam edecektir. Ben her zaman halkı kucaklamayı seviyorum. Zaten halkı sevmeyen adam kendine güveni yoksa hiçbir zaman bu halkın hizmetlerine talip olamaz ve bu hizmetlerin de altından çıkamaz. Bazıları milletvekili oldu diye seviniyorlar. Ben bir dönem seçildim, ama sevinemedim. Şimdi de Allah kısmet ederse halkımızın değerli oyu ile seçilirsem yine sevinemeyeceğimi sanıyorum. Çünkü her oyun vebali var. Her vatandaşın her oyunun karşılığı var. Vatandaş diyor ki ‘oyumu sana veriyorum, anayasal haklarımı TBMM’de savun’ İşte ben de bunun üstesinden gelmeye çalışıyorum” dedi.

www.vanhaber65.com

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin