Ana Sayfa / Siyaset / Milletvekillerimiz / Küresünniler İlk Kez Mustafa Kaçmaz Safında Birleşti
Küresünniler İlk Kez Mustafa Kaçmaz Safında Birleşti

Küresünniler İlk Kez Mustafa Kaçmaz Safında Birleşti

Korkulan Oldu. Küresünniler İlk Kez MHP Safında Birleşti. Ak Partiye Oy Yok

Yazımın başlığının siz değerli okuyucularımı heyecanlandırdığını biliyorum. 2002’den bu yana Van’da Ak Parti’nin en sadık seçmeni olan Küresinli Aşireti Ak Parti’nin kendisine sırt çevirip tek bir aday bile göstermemesinden sonra, Tarihlerinde ilk kez birleşip MHP Van 1. sıradan aday olan Mustafa KAÇMAZ etrafında kenetlendiler. Hangi Küresinliyle konuşsam, Kimle muhabbet etsem oylarını MHP’ye vereceklerini, Ak Partiye vermeyeceklerini söylüyorlar.

Seçimlere kısa bir süre kala Van’daki tüm aşiretler gibi Küresinlilerde yoğun şekilde çalışıyorlar. Edindiğim izlenimlere göre MHP Van Teşkilatı şu ana kadar tüm Küresinlilere ulaştılar ve oylarını istediler, büyük bir çoğunluktan da destek gördüler.

AK Parti Van’da nasıl olsa bu aşiret bizdedir başka yere gitmez diye diye 8 yıldır bu aşiretin oylarını yok yere heba etti ve bu sadık seçmenin gerçek isteklerine hep kulak tıkadı.

Korktukları da başlarına bu seçimde geldi. Küresinliler tek yürek olup MHP’ye oy vereceklerini açıklayınca Ak Partilileri büyük bir telaş sardı. Geçenlerde konuştuğum bazı Ak parti yetkilileri korkularını açıkça ifade ettiler. Ak Parti’nin oyları Van’da büyük bir oranda düşüş gösterecek gibi. Malumunuz üzere bu aşiretin Van’da 30.000 seçmeni bulunuyor.

Aslında bu tabloyu önceden görmek için alim olmaya gerek yok, Kendim ettim kendim buldum…

Çağan IRMAK

Vanhaberleri.net

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin