Ana Sayfa / Siyaset / Makaleler / Küresünni Milletvekilli Aday Adayları

Küresünni Milletvekilli Aday Adayları

Küresünni ailesinden 22 Temmuz 2007 pazar günü yapılacak olan 23. dönem milletvekili seçimlerine aday adayı olmaya başladı. Van ilinde her seçim döneminde  milletvekili çıkartacak kadar seçmenine sahip olan Küresünni ailesi: 19. Dönem milletvekili Mustafa KAÇMAZ’ı, 22. Dönem milletvekili Halil KAYA seçmişti.

2 Kasım 2002 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde; Küresünni ailesinden Halil KAYA Van Milletvekilli olarak seçilmişti. AK Parti Milletvekili olan Halil KAYA 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerine  adaylık başvurusunu AK Parti Genel Merkezine  yaptı.

Küresünni milletvekili aday adayları farklı partilerden seçime girecek. Şimdiye kadar  Ak Parti, MHP, Sadet Partisi, BBP’sine başvuru yapanlar var.    AK Partiden aday adayı olan Küresünniler:Halil KAYA , Servet YENİTÜRK, Zeki TANRIANT, Necati YERTÜRK, Ali TANCAN … MHP aday adayı olan Küresünniler:Mustafa KAÇMAZ, Murat KOÇ, Mustafa TOKAT, Ridvan ÖZTÜRK …

04 Haziran 2007 Pazartesi  Siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına en geç Saat: 17.00’ye kadar, teslim edilecek.

09 Haziran 2007 Cumartesi Milletvekili geçici aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’nca incelenmesi ve bu listelerin ilgili il seçim kurulu başkanlıkları ile radyo, televizyon ve Resmi Gazetede yayımlanmak üzere ilgili mercilere teslim edecek. Seçim çalışmalarına başlanmış olacak.

Oktay ASLANTAŞ

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin