Ana Sayfa / Dernek / Küresünni Derneği’nde Yönetim Kurulu Toplantısı
Küresünni Derneği’nde Yönetim Kurulu Toplantısı

Küresünni Derneği’nde Yönetim Kurulu Toplantısı

oktay van 2Küresünni Derneği’nde Yönetim Kurulu Toplantısı

Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği Yönetim Kurulu toplantısı Başkan Oktay Aslantaş’ın da katılımı ile gerçekleştirildi. 
Dernek salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Başkan Oktay Aslantaş, sosyal ve kültürel faaliyetlerinin toplum tarafından çok olumlu algılandığını ve büyük destek görmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. 
Siyasi gelişmeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Aslantaş, “ Topluluğumuzun haklarının korunması ve yaşadıkları bölgelerde ki yönetimlerde aktif rol alması için son aylarda önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bu durum bizleri çok büyük oranda mutlu etmektedir.” dedi.

Ağız Ve Dil Yapısı Kitabı Müjdesi

Aslantaş, yönetim kurulu toplantısında Küresünni topluluğunun ağız ve dil yapısının Siirt Üniversitesi’nden Yrd.Doç.Dr. Şahap Bulak tarafından incelenerek bilimsel araştırma haline getirildiğini, İnönü Üniversitesi tarafından doktora tezi olarak onaylandığını belirtti. Yrd.Doç.Dr. Şahap Bulak’ın doktora tezinin yayın hakkını derneklerine verdiğini sözlerine ekleyen Aslantaş, içerisinde Küresünni sözlüğünün de bulunduğu kitabın basım hazırlıklarına başladıklarını vurguladı. Aslantaş, önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi amaçlanan projeler hakkında da yönetim kurulu üyelerini bilgilendirdi. 
Toplantı görüş alış verişinin ardından son buldu.

 

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin