Ana Sayfa / Dernek / Derneğimiz / MHP’li Adaylardan Küresünniler Derneği’ne Ziyaret
MHP’li Adaylardan Küresünniler Derneği’ne Ziyaret

MHP’li Adaylardan Küresünniler Derneği’ne Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van Milletvekili adayları Gültekin Çavuşoğlu, Necdet Öztürkçü, Yavuz Selim Camuşçu ve Ömer Kurtbeyoğlu Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği’ni ziyaret ettiler.

 Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği’ni ziyaret ederek kendilerine Milletvekilliği seçimlerinde destek vermelerini isteyen MHP Van Milletvekili adayı Gültekin Çavuşoğlu, “Hangi görüşten olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi etnik gruptan olursa olsun var olan ortak değerlerimize saygı duyan 75 milyonun kardeşliği Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilelebet yaşatılma ülküsüne bağlı olan herkesi bizim özbe öz kardeşimiz olarak kabul ediyoruz. Tabi bu partiler içerisinde malum AKP’ye giren aday kardeşlerimiz vardı. Aday kardeşlerimizi çok yakinen tanıyorum mesela Mustafa Kaçmaz beyefendi benim okul arkadaşım. Ebubekir Kaçmaz Bey olsun Halil Kaya beyefendi eski milletvekilimiz çok yakinen tanıştığımız dostlarımızdır. Gönül arzu ederdi ki bu kardeşlerimizin de değerlendirilmiş olsun biz bundan büyük memnuniyet duyardık ve çok kaliteli insanlar olduğunu kabul ediyoruz, çok değerli hizmetler vereceklerine de inanıyorduk. Bu son seçimlerde Ercişli olarak arkadaşlar dedi ki A ismi B ismi AKP den gelirse siz Ercişli olarak çok büyük bir pirim kazanırsınız. Bende şunu ifade ettim, ben memleketimi çok seviyorum keşke en ideal isimleri aday göstersinler beraber yarışa girelim sonuçta ister  AKP’den ister MHP’den olsun bizlerin ortak bir paydamız vardır ortak paydamız da Vatanın bölünmezliği ve milletin birliği bu konuda hassasiyet gösteren her parti bizim için kardeş partidir. Keşke hizmet ideali olan yani siyaseti bir ekmek teknesi olarak değil, memleketin huzuru için halka hizmet noktasında hareket eden insanlardan olan güçlü adaylar olsun. Biz her halükarda bu seçimlerde başarılı çıkacağımıza inanıyorum. İnanıyorum ki Küresünni kardeşlerimiz de bizim zaferimizi sahiplensinler. Benim görüşlerim budur, İnşallah hakkımızda hayırlısı olur” dedi.

www.vanhaber65.com

Dernek hakkında kısa bilgiler verdikten sonra kendilerini ziyaret eden MHP Van Milletvekili adayı Gültekin Çavuşoğlu’na teşekkür eden Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği Genel sekreteri Ferhat Atacan, “siz Milletvekili adaylarımızdan sorun çözmede etkin bir rol almanızı istiyoruz. Özellikle Küresünni toplumunun dışlanmış olan bu Küresünni toplumunun yaralarının sarılması adına sizlerin de çaba sarf etmesini bekliyoruz. Sizlerin Derneğimizi önemseyerek buraya kadar gelmenizden dolayı mutluluğumuzu ifade ediyoruz ve bu yolda başarılar diliyoruz” dedi.

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin