Ana Sayfa / Haberler / Küresünni Düşünce Platformu’nun düzenlemiş olduğu “Küresünni Dayanışma Yemeği”
Küresünni Düşünce Platformu’nun düzenlemiş olduğu “Küresünni Dayanışma Yemeği”

Küresünni Düşünce Platformu’nun düzenlemiş olduğu “Küresünni Dayanışma Yemeği”

Küresünni Düşünce Platformu’nun düzenlemiş olduğu “Küresünni Dayanışma Yemeği”

Küresünniler Düşünce Platformu tarafından düzenlenen yemek programını izleyebilirsiniz..

https://www.facebook.com/video.php?v=10206901517362976

DSCF2285

an’da, AK Parti aday listesine tepki gösteren Küresünniler Düşünce Platformu, 7 Haziran seçimlerini boykot edeceklerini açıkladı.

Edremit ilçesindeki bir restoranda yoğun katılımın olduğu bir basın toplantısı düzenleyen Küresünniler Düşünce Platformu, burada Küresünni toplumuyla bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan Küresünniler Platformu Sözcüsü Ferhat Atacan, kurulduğu günden bugüne AK Parti destek olduklarını belirtti.

Hazırlanan aday listelerinde kendilerini yok sayıldığını ve çantada keklik gözüyle bakıldığını ifade eden Atacan, şöyle konuştu;

“Küresünniler 100 yıllık tarihinde ne yazık ki yaşadıkları bu topraklarda yöneten değil, hep yönetilen olmuştur. Bu acıtan gerçekle artık yüzleşmenin zamanı gelmiştir. Bizler 150 bine ulaşan nüfusumuza rağmen bu yokluğumuzu artık sorgulayarak buna sebep olan en büyük gerekçeyi “birlikteliği sağlayamamak” olarak belirledik.

Artık 100. yılımızda bu kırılması zor durumu ortadan kaldırmayı tek ses, tek yürek ve tek akıl olmayı amaçlıyoruz. Birbirinden değerli ailemizin parçası 7 aday adayımız ve bizim dışımızdaki birçok aileyi temsil eden aday adayı, temayül yoklaması, STK görüşleri ve kamuoyu araştırmaları dikkate alınmadan dayatma bir listede yok sayılmıştır. Bizler gibi bir çok ailede çantada keklik görülerek, kirli yapılar tarafından yok sayılmıştır. Bu durum bizleri ve diğer aileler için bardağı taşıran son damla olmuştur. Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar partinin bütün yükünü malıyla, canıyla sırtında taşıyan bu millet, yıllarca yok sayılmasına rağmen tüm desteklerini sürdürmüştür. Ancak bizler, kaderimizi artık birilerinin dudaklarından çıkacak kararlara bağlayamayız. Bizleri yok sayanların varlığını bertaraf etmek için çok önemli bir karar aldık. Bu kararımız sandığa gitmeme yönündedir.

Bizler bu hatadan dönülmesi için her türlü gayret ve çabayı göstererek, ulaşılması gereken her yetkili merciye derdimizi, meramımızı anlattık. Ancak, bizleri dinleyip derdimize çözüm üretmesi gereken zihniyetler, tehditkar bir söylemle “Keskin sirke küpüne zarar”, “Bunlar blöf yapıyorlar”, “Nasıl olsa üç gün sonra geri dönerler”, “Gidecekleri yerleri yok” gibi yönetici vasfına uygun olmayan söylemlerle yapıcılıktan uzak, yıkıcı ve incitici bir dil kullanmışlardır. Bu incitici tavırlar karşısında ailemize mensup meclis üyeleri onurlu bir tavır sergileyerek istifalarını sunmuş ve listeye rahatsızlığını dile getiren diğer aile mensubu meclis üyeleri de onurlu duruşlarını göstererek istifalarını vermişlerdir. Bu haksızlık karşısında Milletvekili aday adaylarımızın tamamı ailemizin almış olduğu boykot kararında kenetlenmiş, parçala, böl, yönet mantığı ile kirli tekliflerin önünü de kesmişlerdir” diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti milletvekili aday başvurusunda bulunan, ancak listeye giremeyen 7 AK Parti aday adayı, merkez ilçe belediyelerinde meclis üyeliği görevi yürüten ve geçen günlerde istifa eden 13 belediye meclis üyesi, kanaat önderleri ve aile büyükleri katıldı.

Ferhat Atacan

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin