Ana Sayfa / Kültür / Aramızdan Ayrılanlar / Alaköy’lü Uzman Çavuş Ferdi AKMAN Şehit Oldu
Alaköy’lü Uzman Çavuş Ferdi AKMAN Şehit Oldu

Alaköy’lü Uzman Çavuş Ferdi AKMAN Şehit Oldu

Alaköy’lü Uzman Çavuş Ferdi AKMAN Şehit Oldu

Van’ın Başkale ilçesinde PKK terör örgütü üyelerince döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan askerlerin sayısı 3’e yükseldi.

Dün Başkale ilçesi Albayrak köyü kırsalında arazi arama tarama faaliyeti yürüten askerlerin PKK terör örgütü üyeleri tarafından döşenen mayına basması sonucu Astsubay Fatih Aydoğmuş hastaneye kaldırılırken, Uzman Çavuş Deniz Kaya ise tedavi gördüğü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde akşam saatlerinde şehit olmuştu. Meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Uzman Çavuş Ferdi Akman ise bugün şehit oldu. Van’lı Uzman Çavuş Akman’ın evli ve 2 çocuk babasıydı. Cenazesinin bu gün kılınacak olan cuma namazını müteakip Alaköy köyünde defnedileceği belirtildi.

Şehit Uzman Çavuş Ferdi Akman, kılınan cenaze namazından sonra askeri ambulansa doğum yeri olan merkeze bağlı Alaköy’e götürüldü. Köylü gençler ellerindeki Türk bayrakları ile sıraya girerek şehidini karşıladı. Tekbirlerle karşılanan şehidin naaşını taşıyan akrabaları ve köylüler, cenazeyi köy mezarlığında defnetti.

alt
Şehit Uzman Çavuş bu görüntülerde bomba araması ve bomba imha uzmanına özel kıyafetlerini giydirirken görüntülenmişti. (CİHAN)

 

 

 

 

Alaköy’un gençleri, Şehidimizi ellerinde Türk Bayrağıyla karşıladı…

alt

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin