Ana Sayfa / Haberler / Güncel / Prof. Dr. Nurettin Abut 220 Oyla 2. Oldu
Prof. Dr. Nurettin Abut 220 Oyla 2. Oldu

Prof. Dr. Nurettin Abut 220 Oyla 2. Oldu

Kocaeli Üniversitesi’nin büyük seçimi bugün başladı. Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Salonu’nda seçime geçildi. Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, seçimi başlatıyorum dedi ve seçim başladı.

Divan başkanlığını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp yaptı. Gökalp açılışta seçim süreci ile ilgili bilgi verdi. Seçimler saat 13. 00’e kadar sürecek.

YÖK’e 6 adayın isminin bildirilmesi gerektiği için Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Prof. Dr. Nurettin Abut, Prof Dr. Recep Tarı’nın yanı sıra dört isim de usulen aday gösterildi.

Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyit Han Deliduman,Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Erdem, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yengin ve Aslanbey MYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Erkal de aday oldular. Adaylar salonda en ön sırada oturdu ama yan yana gelmemeye özen gösterdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, gazetecilerin salondan çıkarılması istedi. Gazeteciler daha doğru düzgün görüntü alamadan salondan çıkarılmalarına tepki gösterdi.

Rektör adaylığı seçimleri devam ederken, Öğrenci Kolektifleri de kongre merkezi önünde basın açıklaması yaptı, “Seçimlerde biz de oy kullanmak istiyoruz” dedi.

Kocaeli Üniversitesi bir kez daha “Komsuoğlu” dedi. Üniversitede yapılan seçimlerde Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu en yüksek oyu aldı.

İşte adaylar ve aldıkları oylar;

Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu: 475

Prof. Dr. Nurettin Abut: 220

Prof. Dr. Recep Tarı: 43

 

KOÜ rektörülük seçiminde öğretim görevlileri ‘Sezer Komsuoğlu’ dedi


Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, 743 öğretim görevlisinin oy kullandığı rektörlük seçiminde 475 oy alarak birinci oldu. Komsuoğlu, “Demokratik bir seçim oldu. Katılımlarından ötürü bütün öğretim görevlisi arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

KOÜ’de 789 öğretim görevlisinden 743 öğretim görevlisi oy kullandı, 13 öğretim görevlisi ise oy kullanmadı. 743 oyun 713’ü geçerli çıktı, 30 oy geçersiz sayıldı. Rektörlük seçiminde oy kullanma işlemi sona ererek sayma işlemlerine geçildi. Sayımda Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu 475, Prof. Dr. Nurettin Abut 220, Prof. Dr. Recep Tarı 43, Prof. Dr. Faruk Erdem 2, Prof. Dr. Hülya Yengin 1, Prof. Dr. Seyithan Deliduman 1 ve Prof. Dr. Süleyman Erkal’a 1 oy çıktı.

Rektörlük seçiminde oyların büyük çoğunluğunu alan Komsuoğlu, sonuçların açıklanmasından sonra öğretim görevlilerinin tebriklerini kabul etti. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu seçim oylamasının demokrasi ortamında gerçekleştiğini söyledi. Komsuoğlu, oyların büyük çoğunluğunu aldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Demokratik bir seçim oldu. Oy kullanan tüm öğretim görevlisi arkadaşlara teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Prof. Dr. Nurettin Abut, oylama işleminin demokratik bir şekilde geçtiğini ifade etti. Abut, “Oylamada hiçbir sorunun çıkmaması çok sevindirici. Demokratik bir zeminde erçekleşti. Rektör olduğum taktirde Kocaeli Üniversitesi’nde daha özgürlükçü bir üniversite hakim olacak.” dedi.

Prof. Dr. Recep Tarı, oy kullanma işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştiğini söyledi. Üniversiteye yakışır bir şekilde oylamanın yapıldığını belirtti.

Oy sonuçları Yüksek Öğretim Kurumu’na gönderilip onaylanmasından sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilecek. Gül’ün seçtiği rektör adayı üniversitenin yeni rektörü olacak.

Çetin Gürol

www.ozgurkocaeli.com.tr

Prof. Dr. Nurettin Abut 220 Oyla 2. Oldu

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin