Ana Sayfa / Haberler / Güncel / Prof. Dr. Nurettin Abut KOÜ Rektör Adayı
Prof. Dr. Nurettin Abut KOÜ Rektör Adayı

Prof. Dr. Nurettin Abut KOÜ Rektör Adayı

70 bin kişilik çok büyük bir aile Kocaeli Üniversitesi. Bugünlerde bu büyük ailede seçim telaşı var. Üniversitenin yeni patronu bu seçimlerde belli olacak.

Dört aday var.

Mevcut rektör Prof Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Prof. Dr. Faik Budak, Prof. Dr. Nurettin Abut ve Prof. Dr. Recep Tarı.

Dört aday da çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdürüyorlar. Üniversite şimdilerde çok büyük bir mücadeleye sahne oluyor.

Rektör adayları fakülteleri dolaşıyor, öğretim üyeleriyle konuşuyor, toplantılar yapıyor.

Rektör adayları arasından seçim bürosu kiralayan da var. Görüşmelerinde otel lobilerinde, akşam yemeklerin de yapan da.

Ama bütün adaylar, seçime sayılı günler kala tempoyu inanılmaz artırdı. Elbette rektör adayları, KOÜ’de çalışmalarını sürdürürken, “Ankara”yı da asla unutmuyor. Siyasetin fazlasıyla müdahil olduğu seçimlerde Ankara temasları büyük önem taşıyor.

Rektör adayı olan kıymetli hocalarımızla tek tek görüştük. Hepsiyle tek tek röportaj yaptık. Kendilerini anlattılar. Onların görüşlerini bugünden itibaren diğer sayfamızda okumaya başlayabilirsiniz.

Biz bugün perde arkasında neler var. KOÜ koridorlarında neler konuşuyor onlara bakalım.

Prof. Dr. Nurettin Abut

Bu seçim döneminin kuşkusuz en flaş ismi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Abut.

Alçakgönüllü, mütevazi, beyefendi kişiliğiyle dikkat çeken Prof. Dr. Nurettin Abut, sessiz bir şekilde çok uzun bir zamandan beri çalışmalarını sürdürüyor.

Tıp Fakültesi’nin öğretim üyesi sayısı olarak çok büyük bir ağırlığının olduğu Üniversite’de Nurettin Abut’un farklı bir fakülteden çıkıp da bu kadar iddialı olmasının da elbette bazı sebepleri var.

Kocaeli Üniversitesi kulislerinde Nurettin Hoca’nın bu seçim döneminin en şanslı adaylarından biri olduğu konuşuluyor. Oldukça iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Nurettin Hoca ve ekibinin Ankara bağlantıları çok güçlü.

Geççiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı’ndan üst düzey bir yetkilinin gelerek Nurettin Abut’u ziyaret ettiği konuşuluyor.

Nurettin Abut’un ayrıca Türkiye’nin önde gelen inanç örgütleriyle iyi ve yakın ilişkileri de biliniyor.

Nurcuların Yeni Asya grubuyla ve Türkiye’nin en büyük, en güçlü inanç örgütü Fethullan Gülen Hareketi ile iyi ilişkileri olan Nurettin Hoca’nın diğer inanç örgütleriyle diyalog içinde olduğu da biliniyor.

Nurettin Hoca ve ekibi çok sağlam referanslarla ve güçlü bir Ankara bağlantısıyla seçimlere çok iddialı bir şekilde hazırlanıyorlar.

KOÜ’de çok uzun bir zamandan beri sahada olan Nurettin Hoca, tek tek bütün görevlilerine ulaşmaya çalışıyor, herkesle görüşmeye çalışıyormuş.

Bazı öğretim görevlileri Nurettin Hoca’ya kendisinin adı geçen inanç örgütleriyle bir bağı olup olmadığını açık açık soruyormuş.

Hoca, bu sorulara da açık açık yanıt veriyor ve bu bağlantıları hiç gizlemeden doğrudur diye yanıtlıyormuş soruları.

Sezer Komsuoğlu ve yönetimini çok sert bir dille eleştirmeyen, öncelikle Komsuoğlu ailesine teşekkür ediyorum diyen, çok seviyeli bir üslup kullanan Nurettin Hoca, değişim kaçınılmaz diyerek destek istemeye devam ediyor.

Hiçbir zaman mütevazılığı elden bırakmayan, iddiasını asla sözlere dökmeyen Nurettin Hoca’nın ekibi onun şimdiden rektör olacağına inanmış bile.

Nurettin Hoca’nın ve ekibinin hedefinin şu olduğu konuşuluyor; Sandıklardan Sezer Hoca’nın ardından ikinci çıkmak ve Cumhurbaşkanı tarafından atanmak.

www.ozgurkocaeli.com.tr

www.nurettinabut.com

Prof. Dr. Nurettin Abut KOÜ Rektör Adayı

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin