Ana Sayfa / Eğitim / Van MHP’de Kazan Kaynıyor
Van MHP’de Kazan Kaynıyor

Van MHP’de Kazan Kaynıyor

12 Haziran 2011 24.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine sayılı günler kala Van siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin Van 1.sıra Milletvekili Adayı Mustafa Kaçmaz’a Küresünniler tarafından destek verilirken, parti kulislerinde Kaçmaz’ın ülkücüler tarafından desteklenmediği konuşuluyor.

DYP Eski Van Milletvekili Mustafa Kaçmaz’ın 2007 seçimlerinde MHP’den aday olmak istediği ve Genel Merkez tarafından Kaçmaz’a yer verilmemesi üzerine Mustafa Kaçmaz’ın 2007 seçimlerinde 1.sıradan aday gösterilen Avukat Murat Koç’a destek vermediği iddia edildi.Kaçmaz’ın 2007 seçimlerinde yakın çevresini arayarak,Murat Koç’a destek verilmemesini istediği iddia edilirken Van’daki ülkücülerin bu sebeple Kaçmaz’a destek vermeyeceği konuşulmakta.

MHP’de Yol ayrımı

MHP Van seçim bürosunda Ülkücü Hareketin tanıdık simalarına rastlanmazken, seçim bürosunu Kaçmaz’ın yakın çevresi doldurmakta.Listelerin açıklanmasının ardından Mustafa Kaçmaz’a 1.sıra verilmesi üzerine 2.sırada bulunan aday  Gültekin Çavuşoğlu’nun da adaylıktan çekildiği bildirilmişti.

Ülkücüler seçim günü piknik mi yapacak?

Mustafa Kaçmaz’ın 1.sıradan aday olması Ülkücüleri küstürürken, İsmini vermek istemeyen bir eski MHP yöneticisi;”Mustafa Kaçmaz 2007’de bize ne kadar destek verdiyse,Biz de bu seçimde Kaçmaz’a o kadar destek vereceğiz” şeklinde açıklamaların ardından,12 Haziran Pazar günü piknik yapacaklarını beyan ettiler.

Mustafa Kaçmaz’ın Üçüncü Partisi MHP

Daha önceden DYP’den 19.Dönem Van Milletvekilliği yapan Mustafa Kaçmaz 1999 seçimlerinde Fazilet Partisi’nden 5.sıradan aday gösterilmişti.2007 seçimlerinde MHP’den aday olmuş ancak listeye girememişti.

Kaçmaz 12 Haziran seçimlerinde MHP’den 1.sıra Van Milletvekili Adayı olarak gösterildi.

www.intervanhaber.com

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin