Ana Sayfa / Haberler / Güncel / Küresünni Aşireti AK Partililerle Buluştu
Küresünni Aşireti AK Partililerle Buluştu

Küresünni Aşireti AK Partililerle Buluştu

Van’ın önde gelen Küresini aşireti üyesi yaklaşık 2 bin kişi düzenledikleri toplantı ile AK Parti’nin yanında olduklarını gösterdi. Ailenin ileri gelenlerinden işadamı Servet Yenitürk, yıllardır bu siyasi partiye destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirtti.

Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk ise, Küresini aşiretinin kendilerine vermiş olduğu destekten mutluluk duyduklarını söyledi. Kayatürk, “AK Parti büyük bir ailedir. Aile içinde küslük olmaz” dedi.

Van’da 20’nin üzerinde köyde mensubu bulunan ve bölgenin en büyük aşiretlerinden biri olan Küresiniler, düzenledikleri toplantı ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yanında olduklarını gösterdi.

İşadamı Servet Yenitürk’ün girişimleriyle Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıya katılan AK Parti Van milletvekili adayları ve aşiret mensupları birliktelik mesajı verdi.

Ellerine Türk Bayrağı ve AK Parti ambleminin bulunduğu bayrakları alan katılımcılar, milletvekili adayları Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici, Abdulahat Arvas, Necat Görentaş ve Hasan Karadaş ile parti yöneticilerine sevgi gösterisinde bulundu.

İşadamı Servet Yenitürk, AK Parti’nin yaptığı yatırımlarla Türkiye’yi adeta bir cennet haline getirdiğini kaydetti. Yenitürk, “Bölgenin değişik illerinde yatırımlarım var. Bu yatırımlar istihdamın artırılmasına yöneliktir. AK Parti bu ülke için önemli bir değerdir.

Onun için bu partiden aday adayı oldum. Ancak malumunuz 142 kişiden sadece 8’i listeye girebildi. Bende liste dışında kaldım. Bu durum beni partimden koparamaz. Her zaman AK Parti’nin yanında olacağım. Bundan önceki yıllarda hep destekledik ve bundan sonra da desteğimiz devam edecek” dedi.

“Küresinliler  Her Zaman Yanımızdadır”

AK Parti Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk de, toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Kayatürk, Küresini aşireti mensuplarının AK Parti’nin her zaman yanında olduğunu belirterek, “Çok büyük bir aşiretin mensuplarıyla böylesi güzel bir ortamda bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyuyorum.

Parti içinde hiçbir zaman küslük olmaz. Çünkü biz büyük bir ailenin mensuplarıyız. Hükümetimiz son 8.5 yılda büyük atılımlar gerçekleştirdi. Desteklerinizle bundan sonraki dönemde de bu sürecek.

Özellikle istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalarımız olacak. Van’da yeni iş sahalarının açılması için önemli projelerimiz var. Van’ı bir yatırım merkezi haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Hizmet İçin Varız”

AK Parti Van Milletvekili Adayı Mustafa Bilici ise, ülkenin huzur ve refahını bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceklerini dile getirdi. Bilici, “Buruki, Ertuşi, Küresi ve hangi aşiret mensubu olursa olsun ocaklara ateş düşmeyecek, anneler kardeşler ağlamayacak.

Biz her zaman birlik ve beraberlik taraftarı olduk. Çok önemli bir yarışın içindeyiz. Seçilmemiz durumunda Van’a güzellikler getireceğiz.

Allah bizleri sizlere karşı mahcup etmesin. Her zaman size hizmet etmek için var olacağız” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara yapılan ikramın ardından Van milletvekili adayları ile aşiret mensupları el ele tutuşup fotoğraf çektirdi.

www.gazetevan.com

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin